Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"Dorosli do wolności" z Agnieszką Stein

W siedzibie wolnej szkoły 12 i 13 listopada warsztaty "Dorośli do wolności|" z Agnieszką Stein.

Psychologiem dziecięcym, autorką książek "Dziecko z bliska" i 'Dziecko z bliska idzie w świat" .

fota na rowerze

Wolność jest wartością, o której marzy dla siebie i dla swoich dzieci coraz więcej rodziców. A z drugiej strony często się tej wolności boimy. Obawiamy się, czy dzieci będą umiały poradzić sobie ze swoją wolnością, czy są na to wystarczająco dojrzałe. Czasem pojawia się pytanie czy naprawdę wolne dzieci będą też brały pod uwagę potrzeby innych ludzi a nie tylko swoje. Czasem mamy poczucie, że nasza wolność jest ograniczana przez różne wymogi instytucjonalne, przez różne przepisy itp. Czasem sami obawiamy się własnej wolności, bo wiąże się ona z braniem odpowiedzialności za różne nasze decyzje.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych doświadczeniem spotkania, którego głównym tematem będzie wolność dorosłych i wspieranie tej wolności u dzieci.

Zwłaszcza rodziców i profesjonalistów, którzy chcą wspierać dzieci korzystające z wolnościowej edukacji, którzy sami wytyczają nowe ścieżki tego, jak być w relacji z dziećmi, potrzebne jest to, żeby mogli sobie uporządkować, czym dla nich jest wolność.