Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wiosenny kurs przyrodniczy

Jeszcze zimno, jeszcze szaro, a czasem nawet biało, ale przecież dni coraz dłuższe, a słońce coraz mocniej ogrzewa ziemię. Z utęsknieniem czekamy na światło, ciepło, śpiew ptaków, zieleń trawy, zapach kwiatów, brzęczące pszczoły. Chciałoby się już zjeść coś świeżego, zielonego, uzupełnić witaminy po długiej zimie... Chłonąć wiosnę wszystkimi zmysłami...

A może w tym roku wejść w wiosnę z większą wiedzą przyrodniczą, ze świadomością tego, co się w naturze dzieje w tym cudownym czasie?

Zapraszamy na WIOSENNY KURS PRZYRODNICZY.

Co ma wspólnego wiosna z astronomią? Jak rozpoznać, czy już przyszła? Co to jest fenologia? Które ptaki zaczynają śpiewać pierwsze? Kto musi się obudzić, kto przylatuje z ciepłych krajów, a kto wraca na północ? Jak śpiewa skowronek, jak zięba, a jak słowik? Gdzie i kiedy można spotkać niebieskie żaby? Jak odzywa się kumak, rzekotka, ropucha zielona? Czym się różni śnieżyca od śnieżyczki? Jak się nazywają pierwsze kwiaty kwitnące pod płotem? Co pachnie w podmokłym lesie? Co można w nim zjeść, a czego lepiej nie? Gdzie szukać informacji?

Kurs przeznaczony jest dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy rodziców uczących dzieci w domu – wiele zagadnień kursu pokrywa się z podstawą programową z przyrody i biologii, część materiałów może być inspiracją do własnych działań edukacyjnych. Ale nie tylko – tak naprawdę kurs jest dla każdego, kto chciałby zacząć przygodę z przyrodą albo poszerzyć swoją wiedzę.

Cena kursu to ok 100 zł, uzależniony od ilości chętnych. Kurs odbywa się on-line. Trwa ok. 3 tygodni i składa się z 10 lekcji, po każdej można zadawać pytania i dyskutować. Start: 1 marca 2016

W kwietniu/maju planowane są również wiosenne wycieczki przyrodnicze (okolice Zielonej Góry/Poznania, inne miasta w zależności od liczby chętnych), o których będziemy informować oddzielnie. Uczestnicy kursu mogą liczyć na pierwszeństwo oraz zniżki.

Zgłoszenia proszę przesyłać do 15 lutego na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Kurs wystartuje tylko w przypadku zebrania wystarczającej liczby zgłoszeń – udostępnij :-)

Kurs prowadzi Marta Jermaczek-Sitak – ekolożka z ekologicznej rodziny, absolwentka biologii, znawczyni łąk, kwiatów, ziół, traw, drzew, śpiewu ptaków i żabich rechotów. Prowadzi bloga „Kura z doktoratem". Hoduje kozy, kury i kaczki, uprawia dynie i szpinak, eksperymentuje z dziką kuchnią. Interesuje się wolną edukacją bez przymusu, wspiera naukę przyrody w Wolnej Szkole w Zielonej Górze. Współpracuje z Klubem Przyrodników, Fundacją Boczne Drogi oraz Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła". Mama Stacha i Tyma, żona Andrzeja.