Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podówjna Moc Empatii

 

We wrześniu 2016r. rozpoczęły się zajęcia będące kontynuacją autorskiego programu warsztatów dla rodziców i wychowawców. W tej edycji do uczestnictwa zostali zaproszeni również pracownicy Ośrodków Opieki Społecznej, którzy na co dzień stykają się z problemem przemocy wobec dzieci.

Projekt współfinansowany jest ze środków The Velux Foundations w ramach programu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę -  PODWÓJNA MOC EMPATII. 

Rodzice, pedagodzy, pracownicy socjalni oraz asystenci rodziny pracujący w lubuskich Ośrodkach Pomocy Społecznej biorą udział w wyjątkowych bezpłatnych spotkaniach z psychologiem i coachem. Projekt obejmuje zakres tematyczny z obszarów rozwoju emocjonalnego dzieci, rozwoju mózgu, zarządzania emocjami, rozumienia i uwzględniania potrzeb. Uczestnicy na warsztatach zdobywają narzędzia do transformacji konfliktu we współdziałanie, uczą się stawiania i realizacji celów rodzicielskich opartych o potrzeby. Pracownicy OPS zyskują nowe podejście do wykorzystania przy wspieraniu swoich podopiecznych i ich rodzin.